САВИНДАН

Драге колеге, драги ученици,

Савинданом обележавамо важност и задатак који имамо у одрастању младих људих, а тако и у просвећивању заједнице којој припадамо. Српска култура, просвећеност, српска црква, правосуђе, историја, самосталност, наше су светосавско наслеђе. Светосавска мисао,  више од осам векова, учи нас праштању, мудрости, истрајности и љубави према ближњима. Онај који је утемељио све димензије српске државности и духовности, симбол је српске просвете, јер то је наш задатак, наша мисија, без обзира на време и околности у којима живимо!

Свима вама који сте тог задатка свесни, честитам школску славу Светог Саву!

Честитам Савиндан и ученицима школе, јер је прахом расејаним са Врачара посут сваки пут учења на који су закорачили и којим ће их пратити највећи од свих учитеља – Свети Сава!

Срећна слава!

27.1.2021.год.                                                          Директор школе

Мирослав Савић