Предавање посвећено Светском дану превремено рођених беба

Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Вести > Акција ученика > Предавање посвећено Светском дану превремено рођених беба

Предавање посвећено Светском дану превремено рођених беба одрзано је 18.11. у сали Kлинике за децију хирургију и ортопедију, Kлиничког центра у Нишу. Организовано је са циљем да заинтересовани ученици смера педијатријска сестра- техничар и медицинска сестра васпитач могу да поставе питања и чују нешто више о изазовима кроз које пролазе превремено рођена деца и њихови родитељи. Предавач је била др Данијела Ђорђевић, неонатолог са Дечије интерне клинике, док је о личним искуствима са прематуритетом говорила и ученица II2 мст насе сколе- Мила Здравковић. Предавању су присуствовали и заинтересовани професори насе школе, као и медицинске сестре Kлинике за дечију хирургију и ортопедију и Дечије интерне клинике. У организацији су учествовали др Бојана Марковић- Зивковиц, Бојана Марковић Стојковић и Александра Стевановић, професори школе, као и др Љиљана Јеленковић, помоћник директора.

[supsystic-gallery id=23 position=center]