Међународни дан физиотерапеута

Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Вести > Међународни дан физиотерапеута
Поводом Међународног дана физиотерапеута 06. септембра, ученици 3. и  4. разреда физиотерапеутског смера, под вођством наставника наставе вежби, били су активни учесници јавног часа вежбања у организацији Института „Нишка Бања” а под слоганом „Покрени се, осети живот”. Јавни час вежбања одржан је на тераси четвртог спрата стационара „Радон” са циљем истицања значаја редовне физичке активности код деце и здравих особа, као и циљаних и правилно дозираних физичких активности код болесних и повређених.
Наши ученици су учествовали у извођењу различитих вежби за правилно држање тела, координацију покрета, спретности и равнотеже, равне табане, вежбе кондиције. Од стране физиотерапеута, лекара и руководства Института „Нишка Бања” наши ученици су посебно похваљени за вишегодишње активно учешће у реализацији ове манифестације.